İçindekiler[göster]

Değerli Ylolcularımız,
 
17 Ağustos 2021 tarihinden itibaren, Almanya’ya seyahat edecek tamamen aşı olmuş veya daha önce Covid-19 geçirmiş yolcularımız, Almanya’ya girişlerinin ardından karantina uygulamasından muaf tutulacaktır. Henüz aşı olmamış veya daha önce Covid-19 geçirmemiş yolcularımız Almanya’ya varışlarından sonra 10 günlük zorunlu karantinaya tabi tutulacaktır. Karantinanın beşinci günde negatif Covid-19 testi ibraz eden yolcularımız için karantina süreci sona erecektir. 12 yaşının altındaki yolcularımız, test sonucu sunmasına gerek olmadan beşinci günün sonunda karantina sürecini sonlandırabilecektir.  
 
Ayrıca 17 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcuların, www.einreiseanmeldung.de internet sitesi üzerinden dijital ortamda ülke giriş kaydı yapmaları gerekmektedir. Seyahatiniz süresince yanınızda kaydınızı tamamladığınıza dair kanıt bulundurmanız ve talep edilmesi halinde bu kanıtı havayolu olarak bizlere ve yerel otoritelere sunmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Yanınızda dijital giriş kaydı yapabilecek cihazınızın olmaması veya teknik bir sorun yaşamanız durumunda, kayıt formunun çıktısını doldurmanız ve havayolunuz olarak bizlere veya yetkili otoritelere teslim etmeniz gerekmektedir. Kalıcı adresiniz olmasa dahi formda Almanya’da geçireceğiniz süre boyunca kalacağınız adresi belirtmeniz zorunludur. Formu doldururken herhangi bir sorun yaşamanız halinde uçuş ekibimiz sizlere büyük bir memnuniyetle yardımcı olacaktır. 
 
Diğer seyahat koşulları hakkında bilgi ve sorularınız için lütfen https://www.sunexpress.com/tr/giris-yukumlulukleri/ ana sayfamızı ziyaret ediniz

Kategoriler: Genel Duyurular