Covid-19 Önlemleri

Uçak Bileti

15 Mart 2021 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye'ye seyahat edecek Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu tüm yolcuların uçuşlarından önceki 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden ''Türkiye'ye Giriş Formu''nu elektronik ortamda doldurmaları gerekmektedir.  Check-in işlemleri esnasında negatif PCR test sonucu ile beraber önceden doldurulmuş olan bu formun bir çıktısının veya mobil cihaz ekran görüntüsünün havayolu yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Formun ibraz edilmemesi durumunda yolcular uçuşa kabul edilmeyeceklerdir. Form doldurulduğunda her kişi için HES kodu oluşturulacak ve bu kişiler ülkemizde seyahatleri ve konaklamaları sırasında bu kodu kullanabileceklerdir. Formu doldurmayan yolculardan uçuş öncesinde kontuarda doldurmaları istenecektir. Saygılarımızla
Avrupa Birliği bünyesinden ayrılan İngiltere için artık Türkiye çıkışlı/dönüşlü Almanya aktarmalı olarak seyahat edecek yolcular için Transit/Schengen Vize veya geçerli Amerika, Kanada, Japonya Vizesi gerekmektedir. Sadece İngiltere Vizesi veya oturumu artık yeterli olmayacaktır. 
Türkiye varışlı seyahatlerde uygulanmakta olan mevcut PCR test gerekliliği, yetkili otoritelerin aldığı karar doğrultusunda, aynı şartlar ile yeni bir bildirime kadar uzatıldığı bildirilmiştir. Yeni yayınlanan NOTAM ile Türkiye varışlı seyahatlerde uygulanmakta olan mevcut PCR test gerekliliği uygulaması bitiş tarihi 14 Nisan 2021 olarak belirlenmiştir. NOTAM güncellemeleri söz konusu olduğunda gerekli yayınlar yapılacaktır. Saygılarımızla.

According to the decision taken by the authority, current PCR testing requirements being implemented for flights to Turkey is extended with the same conditions until a further notification. With the recent published NOTAM, current PCR testing requirements being implemented for flights to Turkey will be ended as of April 14, 2021. Necessary announcements will be made in case of NOTAM updates.   Best regards.

IATA sayfasından ilgili link üzerinden güncel detayları kontrol edebilirsiniz. https://www.iatatravelcentre.com/ Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan G0991/21 Notam'a istinaden, 22 Şubat 2021 tarihi, saat: 21:00 UTC itibarıyla riskli ülkeler kategorisinde yer alan, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika ve Birleşik Krallık' dan ülkemize yapılan tüm uçuşlar aşağıdaki şartlar dışında ikinci bir bildirime kadar durdurulmuştur: Havayolları sadece Türkiye' den Brezilya, Danimarka, Güney Afrika ve Birleşik Krallık' a yolcu taşıyabilecektir. Havayolları üçüncü ülkelere transit yolcu taşıyabilecektir.Son on (10) gün içinde Birleşik Krallık ve Danimarka' da bulunmuş olan yolcular, Türkiye' ye girişlerini izleyen on dört (14) gün boyunca belirttikleri ikamet adresinde karantinada tutulacaktır. Onuncu günde PCR testi yapılacak ve test sonucunun negatif olması halinde karantina sona erecektir. Son on (10) gün içinde Brezilya ve Güney Afrika' da bulunmuş olan yolcular, Türkiye' ye girişlerini izleyen on dört (14) gün boyunca Valiliklerce belirlenen yerlerde karantinada tutulacaktır. Onuncu günde PCR testi yapılacak ve test sonucunun negatif olması halinde karantina sona erecektir. 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların son yetmiş iki (72) saati içerisinde yapılmış negatif SARS-COV-2 PCR test sonuçlarını uçağa binmeden ibraz etmeleri gerekmektedir. İnsanı yardım ve tüm kargo uçuşları bu kısıtlamalardan muaftır. Mürettebat için PCR testi ve karantina zorunluluğu bulunmamaktadır.
Türkiye Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan G0991/21 Notam'a istinaden, 22 Şubat 2021 tarihi, saat: 21:00 UTC itibarıyla riskli ülkeler kategorisinde yer alan, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika ve Birleşik Krallık' dan ülkemize yapılan tüm uçuşlar aşağıdaki şartlar dışında ikinci bir bildirime kadar durdurulmuştur: Havayolları sadece Türkiye' den Brezilya, Danimarka, Güney Afrika ve Birleşik Krallık' a yolcu taşıyabilecektir. Havayolları üçüncü ülkelere transit yolcu taşıyabilecektir.
1 Şubat 2021 tarihinden itibaren tüm yolcularımızın, Almanya’daki havalimanlarında ağız ve burunlarını kapatacak şekilde tıbbi maske (FFP2 tipi, ventilsiz KN95/N95 tipi veya cerrahi maske) takmalarının zorunlu hale geleceğini ve söz konusu tarihten itibaren havalimanı içindeyken yıkanabilir kumaş veya farklı bir materyalden yapılmış maske kullanımına izin verilmeyeceğini bildirmek isteriz. SunExpress uçuşlarında mevcutta bulunan tıbbi maske takma zorunluluğu aynı şekilde devam etmektedir.
Sayın Yolcularımız, Bugünden itibaren geçerli olmak üzere, Türk vatandaşları için yürürlükte olan vizesiz giriş uygulaması sona ermiş olup, Bahreyn'e seyahat edecek olan tüm Türk vatandaşlarının https://www.evisa.gov.bh/ adresinden vize başvurularını online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. ▪Transit geçiş gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur. Saygılarımızla.