İstanbul - Adıyaman Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

En Ucuz İstanbul - Adıyaman Uçak Bileti

İstanbul - Adıyaman Uçak Bileti
30 Haziran
712,0'den itibaren
İstanbul - Adıyaman Uçak Bileti
16 Haziran
712,0'den itibaren
İstanbul - Adıyaman Uçak Bileti
10 Haziran
712,0'den itibaren

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Adıyaman Şehir Rehberi

Adıyaman

Adıyaman Şehir Rehberi

Tarihi mekanları sevenler için ideal bir gezi alanı olan Adıyaman, tarih ve kültür turizminin gözde şehirlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey batı tarafında yer alan şehir, bölgede en büyük 5. şehir olarak kabul edilir. 

Sadece tarihi ve kültür zenginlikleriyle değil, aynı zamanda gastronomi açısından da oldukça çeşitli seçenekler sunan bu benzersiz şehir, birbirinden leziz yemekleriyle gönülleri fetheder. Siz de tarihi birikimi oldukça zengin olan bu şehri gezmek için şehri ziyaret edebilir ve birçok önemli yeri görebilirsiniz. Bu süreçte yöreye özgü tatları deneyimleyebilir ve kendinizi şehrin kültürel dokusuna çok daha aşina hissedebilirsiniz. 

Bu güzel şehri görmek için yapmanız gereken tek şey ise sayfamız üzerinden mevcut uçak ya da otobüs bileti seçeneklerine göz atmanız olur. Bu sayede sizin için en uygun olan bilete ulaşabilir ve gezinizi mümkün olduğunca ekonomik hale getirebilirsiniz. 

Adıyaman’da Gezilecek Yerler 

Oldukça köklü bir tarihi olan şehirde kültürel birikim de çok zengindir. Bu nedenle çok çeşitli tarihi yapılar Adıyaman’da sizi bekler. Gezi planınızı oluştururken dikkatli davranırsanız bir ya da iki gün içerisinde pek çok yeri görme imkânınız olur. Bu nedenle hafta sonu kaçamağı için bile bu şehri tercih edebilirsiniz. 

Şehre gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken ilk 5 yer ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Adıyaman şehir merkezinde yer alan ve tarihi dokusuyla görenleri büyüleyen Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi’ni ziyaret etmeniz gerekir. Burada haftanın her günü 3 vakit ibadet gerçekleştirilir. Pazar günleri ise halk da ibadete katılım gösterir ve Kutsal Ayin yapılır. Şehirde bulunan çok sayıda Süryani’ye ev sahipliği yapan şehirde bu kilise oldukça rağbet görür. 

 

 • Şehir merkezinde bulunan eski yapılar bakımsızlıktan yıkılmış durumdadır. Bununla birlikte Keleş Konağı halen eşsiz bir duruşa sahiptir. Belediyeye tahsis edilen bu konak, ziyaretçilere görsel bir şölen sunan bir kültür merkezi gibi işlev gösterir. Adıyaman Kalesi’nin eteklerinde olan bu konağa giderken kaleyi de görme imkânı bulursunuz. 

 

 • Merkeze 4 km uzaklıkta yer alan ve tarihi dokusuyla göz dolduran Perre Antik Kenti’ne gitmeniz gerekir. Çok eski tarihlerde Kommagene İmparatorluğu’nun 5 büyük kenti arasında yer alan bu antik kent, genel olarak bir mezarlık alanıdır. Malatya ile Samsat arasında önemli bir geçiş noktası olan bu kent, oldukça büyük bir lojistik değere sahip olduğu için farklı kültürel dokuları bünyesinde barındırır. Mezarlık çok geniş olduğu için çok sayıda mezarı barındırır ve bu mezarların her biri farklı özelliklere sahiptir.

 

 • Karakuş Tümülüsü de Kommagene İmparatorluğu döneminde inşa edilen bir yapıdır. Burada kraliyet ailesinde yer alan kadınların mezarları bulunur. Anıt mezar ya da türbe olarak bilinen Karakuş Tümülüsü’nün girişinde 20 metrelik sütun vardır ve bu sütunun üzerinde Kara Kartal heykeli bulunur. Göklerin hâkimi anlamına gelen kartal, kraliyetin üç farklı sembolünden biridir. Anıt mezarın içeriğinde 3 sütun daha vardır. Ayrıca mezarlarda çok çeşitli kabartmalar mevcuttur. 

 

 • Antik Cabinas çayı üzerinde yer alan ve yaklaşık olarak 2000 yıldır varlığını sürdüren Cendere Köprüsü, Severus Köprüsü olarak da bilinir. Bu Roma köprüsü 30 metre yüksekliğe ve 120 metre uzunluğa sahiptir. Taş köprü mimarisi bakımından oldukça dikkat çeken bu köprü, dünya genelinde en başarılı yapılardan biridir. 

Tarihi birikimiyle büyük ilgi gören Adıyaman’ı ziyaret etmek için dilerseniz uçak yolculuğunu tercih edebilir dilerseniz de otobüs seyahatine öncelik verebilirsiniz. Her iki seçenek için de bizden destek alabilirsiniz. Sayfamızda en ucuz uçak biletine ulaşabileceğiniz gibi en cazip Adıyaman otobüs biletine sahip olabilirsiniz. Böylece Adıyaman gezinizi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. 

Adıyaman’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Çok eski tarihlerden bu yana birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan şehrin yemek kültürü de oldukça zengindir. Büyük ilgi gören Adıyaman mutfağında özellikle Çiğköfte ve Besni Tavası yemeniz gerekir. Bu iki lezzet de şehrin patentli ürünleri arasında yer alır. 

Bunların yanı sıra içli köfte konusunda da oldukça başarılı olan şehirde Kavurmalı Hıtap, Buhara Pilavı, Yarpuzlu Köfte, Tevenk Sarması gibi lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. 

Tüm bu lezzetler için esnaf lokantalarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Atatürk Barajı kıyısında yer alan restoranlarda da birbirinden leziz yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. 

Tarihi açıdan dolu dolu bir şehir olan Adıyaman’da gezerken çok çeşitli yöresel lezzetlerin keyfine varmak için sayfamız üzerinden otobüs ya da uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Böylece kendiniz için ideal bir gezi planı oluşturmanın ilk adımını atabilirsiniz. 

Adıyaman’da Konaklama Alternatifleri

Şehirde çok sayıda otel bulunur. Bunların bazıları lüks ve modern konaklama alternatifleri arasında yer alırken diğerleri çok daha ekonomik ve mütevazi butik oteldir. Bu sayede kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun alternatiflere kolaylıkla ulaşabilir, gezinizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. 

Adıyaman’daki konaklama yerleri genel olarak diğer şehirlere kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Zaten bir gece ya da iki gece konaklamanız yeterli olacaktır. 

Dilerseniz şehir merkezinde yer bakabilir dilerseniz de farklı bölgelerde konaklayabilirsiniz. Özellikle Tut bölgesi doğa turizmi açısından oldukça önemli bir yerdir. Burası flora yaşam merkezi olduğu için bu küçük ilçede doğa turizmini tercih edenler için ideal şartları sunan konaklama tesisleri de bulunur. 

Ayrıca özellikle Nemrut’u ziyaret etmek ve orada dolu dolu vakit geçirmek istiyorsanız bu bölgede de butik oteller ya da özel kamp alanları mevcuttur. Gaziantep, Şanlıurfa veya Diyarbakır gibi büyük illere yakınlığından dolayı Adıyaman farklı illerden de ziyaretçi alır. Mesela, iş için Gaziantep uçak bileti alıp bu ilimize geldiğinizde eğer vaktiniz varsa Global Bilet olarak sayfalarımızdan uygun Adıyaman otobüs bileti seçeneklerini değerlendirebilir, bu güzel ilimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Ancak önceden rezervasyonunuzu yaptırmakta fayda vardır. Bu sayede şehre gittiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmadan konaklayacağınız yere yerleşebilir ve gezeceğiniz lokasyonlar için güç toplayabilirsiniz. 

Adıyaman’da Ulaşım

Adıyaman’da havaalanı bulunduğu için uçakla seyahat edebilir veya otobüse binerek karayolunu tercih edebilirsiniz. Sayfamız üzerinden Türk Hava Yolları bileti alabileceğiniz gibi AnadoluJet bileti için de rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Şehre adım attığınızda ise şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Bununla birlikte Adıyaman şehir içi ulaşımı bakımından çok yeterli değildir. Ayrıca gezilecek yerlerin birçoğu da merkeze uzaktır. Bu nedenle araç kiralamanız vakit kaybı yaşamamanız adına akıllıca olur. 

Siz de bu güzel şehrin tüm değerlerini yakından görmek ve şehri daha iyi tanımak için sayfamız üzerinden bilet seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Globalbilet.com olarak sizlere AnadoluJet ve THY bileti konusunda oldukça zengin bir seçenek yelpazesi sunarız. Böylece kendiniz için en ideal şartları oluşturabilir ve unutulmaz bir Adıyaman gezisi oluşturabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular