İstanbul - Afyonkarahisar Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Afyonkarahisar Şehir Rehberi

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Şehir Rehberi

Ege Bölgesi’nde yer alan Afyonkarahisar, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’ne geçişlerde önemli bir lokasyonda bulunur. Bu nedenle çok eski tarihlerden bu yana sayısız medeniyete kucak açan ve önemli bir kültür merkezi olan şehir, tarihi dokusuyla dikkatleri üzerine çeker. Özellikle Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir rol oynayan şehirde çok sayıda tarihi yapı ve eser mevcuttur. 

Bunların yanı sıra doğal güzellikleri ve termal tesisleriyle beğeni toplayan şehirde yemek kültürü de oldukça zengindir. Birbirinden nefis lezzetlere mutfağında yer veren Afyonkarahisar, geziniz esnasında keyifli yemek molaları vermenize ve yenilenmenize imkân tanır. 

Siz de bu benzersiz şehri ziyaret etmek ve sunduğu zenginliklerden faydalanmak isterseniz yapmanız gereken tek şey sayfamıza göz atmanız ve bilet seçeneklerini incelemenizdir. Bu sayede mevcut Afyonkarahisar otobüs bileti alternatifleri arasından kendinize uygun olanları seçebilir ve geziniz için ilk adımı atabilirsiniz. 

Afyonkarahisar’da Gezilecek Yerler 

Zengin kültür birikimi ve doğal güzellikleri sayesinde çok sayıda gezilecek yeri olan bu güzel şehir, çok çeşitli amaçlarla yılın her mevsiminde çok sayıda ziyaretçiyi evinde ağırlar. Bazıları termal tesislerin keyfini yaşamak için şehri ziyaret ederken bazıları çok çeşitli vadileri, peribacalarını, antik kentleri görmek için gezi planı oluşturur. Siz de bu şehri görmeye karar verdiğinizde gezi planınızı oluştururken görmeniz gereken ilk 5 yeri şu şekilde belirleyebilirsiniz:

 • Ortalama 3000 yıldır varlığını sürdüren ve şehrin tarihi sembolü olan Afyonkarahisar Kalesi’ni görmeniz gerekir. Bu kalenin geçmişi Hititlere kadar uzanır. Volkanik özellikli olan yapı, yerden 226 metre yüksektedir. 

 

 • Şehir tarihi konaklar bakımından oldukça zengindir. Bu konakları görmek için şehri yürüyerek dolaşmanız gerekir. Bazıları restore edilip yenilenirken bazıları halen restore sürecindedir. Bu güzel konakları görerek şehrin tarihi dokusunu yakından hissedebilirsiniz. 

 

 • Tarihi konaklardan biri olan Genelioğlu Konağı, günümüzde Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sanat Evi olarak beğeninize sunulur. Şehre gittiğiniz zaman ziyarete açık olan bu konağı ücretsiz olarak gezmeniz şehrin kültürel yapısını anlamanız açısından oldukça önemlidir. 1910 yılında yapılan bu konağı görmeli ve o yılları hissetmelisiniz.

 

 • Afyonkarahisar Mevlevihane’si ve Camisi de görmeniz gereken önemli yerlerden biridir. 13. yüzyılda inşa edilen bu yapı, Mevlana soyunun burada gelişmesini ve mevleviliğin önemli bir mesafe almasını en güzel şekilde size anlatır. Bu mevlevihane büyüklüğüyle dikkat çeker. Burayı ziyaret ederek içindeki semahaneyi, sandukaları, derviş odalarını görebilirsiniz. Ayrıca yapının bahçesinde de Namık Kemal’in annesinin mezarı bulunur. 

 

 • Günümüzde sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yaparak tüm dünyanın dikkatini çeken Millet Hamamı’nı görmeden şehirden ayrılmamalısınız. Hem tarihi dokusu hem de sanatsal değeri bakımından ilgi gören yapı, şehrin en gözde mekânları arasında yer alır. 

Tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için web sitemizde bulunan bilet seçeneklerine göz atabilir ve en cazip Afyonkarahisar otobüs biletine sahip olabilirsiniz. Dilerseniz şehre 60 kilometre uzaklıkta olan Zafer Havalimanı için en ucuz uçak biletine de ulaşabilirsiniz. Kütahya’da yer alan bu havalimanına Afyonkarahisar’dan düzenli otobüs seferleri mevcuttur. 

Afyonkarahisar’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Akdeniz ve Anadolu Bölgesi için önemli bir geçiş noktası olan Afyonkarahisar, hem kısa hem de uzun süreli geziler için mükemmel bir şehirdir. Gezilecek yerlerin fazla olmasının yanı sıra zengin mutfağıyla göz dolduran şehir, nefis bir yemek deneyimi yaşamanıza imkân tanır. 

Özellikle sucuğu ve kaymağıyla adından sıklıkla bahsettiren bu güzel şehir, yöresel lezzetleriyle beğeni toplar. Aynı zamanda döneri, lokum ekmeği, katmeri, gözlemesi, kaymaklı ekmek kadayıfı ile kendine mest eden Afyonkarahisar mutfağı, kuzu kebabıyla da bir efsanedir. Dilerseniz köfte keyfi yapabilir ya da şehre özgü bir tat olan haşhaşlı veya patatesli köy ekmeğinin keyfine varabilirsiniz. 

Tüm bu lezzetleri ve çok daha fazlasını deneyimlemek için sayfamız üzerinden bilet alternatiflerine bakabilirsiniz. Otobüs yolculuğunu seçebileceğiniz gibi Kütahya’daki havalimanı için uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yolculuk yaparak şehre ulaşabilir ve keyifli bir gezinin tadına varabilirsiniz. 

Afyonkarahisar’da Konaklama Alternatifleri

Termal turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Afyonkarahisar, aynı zamanda tarihi birikimiyle de beğeni toplar. Bu nedenle her dönem hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlayan şehir, çok çeşitli konaklama alternatiflerine sahiptir. 

Dilerseniz normal bir otelde dilerseniz de termal özellikte bir konaklama alanını tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde çok sayıda 5 yıldızlı lüks ve modern otellere ulaşabilir ya da daha ekonomik butik otelleri tercih edebilirsiniz. 

Daha sakin bir ortamda keyifli bir tatil yapmak için;

 • İhsaniye,
 • Çay, 
 • Sandıklı gibi ilçelerde yer alan tesisleri inceleyebilirsiniz. 

Doğayla iç içe olan bu bölgelerde huzurlu bir tatil keyfi yapabilir ya da şehir merkezinde daha aktif ve canlı bir Afyonkarahisar gezisi planlayabilirsiniz. Bu süreçte öncelikli olarak ise Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz bilet seçenekleri arasından tercihinizi yapmanız gerekir. Ardından tercihlerinize ve bütçenize bağlı olarak konaklama yerinizi düzenleyebilirsiniz. 

Afyonkarahisar’da Ulaşım

Afyon’da havalimanı bulunmuyor. Ancak Kütahya Havalimanının yakın olması buradan da şehre ulaşmaya imkânı verir. Havaalanı şehir merkezine sadece 50 dakika uzaklıktadır. Sayfamız üzerinden otobüs bileti seçeneklerinin yanı sıra AnadoluJet bileti alabileceğiniz gibi Türk Hava Yolları bileti için de rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Şehir için ulaşım oldukça başarılıdır ve toplu taşıma araçlarını kullanarak istediğiniz yere zahmetsizce gidebilirsiniz. Şehirde otobüs ve minibüs kullanımı yaygındır. Daha rahat olmak isterseniz de araç kiralayabilirsiniz. 

Globalbilet.com olarak sizlere sunduğumuz bilet seçeneklerinden faydalanmak için sayfamıza göz atmanız yeterlidir. Böylece dilediğiniz gibi bir geziyi en uygun fiyatlarla düzenleme imkânı bulabilir ve şehri yakından tanıma fırsatını değerlendirebilirsiniz. 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular