İstanbul - Aydın Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Aydın Şehir Rehberi

Aydın

Aydın Şehir Rehberi

Deniz turizminin en sevilen adreslerinden biri olan Aydın, birbirinden güzel plajlarıyla sıcak yaz günlerinin aranılan adresi olur. Özellikle Kuşadası, Didim, Söke gibi adından sıklıkla bahsettiren ilçeleriyle büyük ilgi gören şehir; deniz, kum ve güneş üçlüsünü mükemmel şekilde sizlere sunar. 

Tatil mekanlarının yanı sıra doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken şehirde doğayla iç içe huzur dolu anlar yaşayabilir ve göz alıcı tabiatın keyfine varabilirsiniz. Aynı zamanda çok eski tarihlerden bu yana sayısız medeniyeti topraklarında barındıran şehirde çok sayıda antik kent ve tarihi yapı bulunur. Bu sayede isteyenler denizin ve doğanın tadına varırken diğerleri şehrin kültür birikimini yakından inceler. 

Siz de eşsiz güzellikteki tabiatı ve antik çağdan kalma kentleri yakından tanımak ya da yaz aylarında denizin keyfini doyasıya çıkarmak isterseniz sayfamızı inceleyebilir ve sizin için bir araya getirdiğimiz otobüs bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Böylece kendiniz için en ideal seçeneklere sahip olabilirsiniz. 

Aydın’da Gezilecek Yerler 

Çok çeşitli sahil beldeleriyle sıcak yaz günlerinin gözde şehirleri arasında yer alan Aydın, aynı zamanda çok sayıda gezilecek yere sahiptir. Özellikle tarihi mekânları, doğal güzellikleri ve kamp alanlarıyla dikkatleri üzerine çeken şehri ziyaret ettiğinizde deniz keyfinin yanı sıra 

 • Antik kentleriyle meşhur olan şehirde özellikle Tralleis antik kenti görmeniz gerekir. Burası muazzam bir tarihi dokuya sahiptir ve sizi zamanda yolculuğa çıkarır. Şehrin kuzeyinde yer alan bu kent, Kestane dağlarının güney yamacında bulunur. Şehir merkezine bir kilometre uzaklıkta olduğu için kolaylıkla gezme imkânınız olur. Verimli topraklara sahip olan Menderes havzasında kurulu bu kent, uzun çağlardan bu yana çok sayıda medeniyet tarafından kullanılarak günümüze gelmeyi başarır.
 • Şehre gittiğinizde görmeniz gereken bir diğer mekân ise Güvercinada Kalesi olur. Kuşadası’nda yer alan bu tarihi yapı, günümüze kadar pek çok restorasyon çalışmasıyla günümüzdeki halini almıştır. Bu eşsiz yapı, şehrin simgesi haline geldiği için büyük ilgi görür. 
 • Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan El Heykeli’ni görmeniz gerekir. Bu heykel de şehrin bir diğer sembolik yapılarından biridir. Beyaz bir el içerisinde birkaç tane siyah ve 1 tane beyaz güvercinin olduğu bu heykel, oldukça anlamlıdır ve görenler üzerinde müthiş bir etki bırakır. Bulunduğu yerin manzarası ise muazzamdır. 
 • Her anlamda dolu dolu olan şehir çok sayıda ılıcasıyla da adından sıklıkla bahsettirir. Bunlar içerisinde özellikle Alangüllü Ilıcası büyük ilgi görür. Germencik ilçesi Bozköy mevkiinde yer alan ılıcada kapalı termal havuzlu bir tesis de bulunur. Bu bölgedeki en popüler kaplıcalardan biri olan Alangüllü Ilıca’sını kesinlikle ziyaret etmeniz ve kaplıcanın keyfine varmanız gerekir. 
 • Önemli bir kehanet merkezi olarak dünya genelinde adından sıklıkla bahsettiren Apollon Tapınağı’nı görmeden Aydın’dan ayrılmamalısınız. Apollon‘a adanmış olan bu mekân, büyük bir Yunan tapınağının kalıntılarını bünyesinde barındırır. 

Tüm bunları ve çok daha fazlasını görmek için sayfamız üzerinden en cazip Aydın otobüs biletine sahip olabilirsiniz. Aydın’da havalimanı olmamasına rağmen günümüzde pek çok kişi İzmir’in havalimanını kullanarak daha sonra kısa bir otobüs yolculuğuyla şehre erişim sağlar. Siz de bünyemizde bulunan seçenekler arasından en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve mükemmel bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Aydın’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Efeler Diyarı olarak da bilinen Aydın, oldukça köklü bir tarihe sahip olduğu için yemek kültürü de oldukça zengindir. Özellikle inciri ve zeytini ile bilinen ve Akdeniz mutfağından etkilenen Aydın’a gittiğinizde zeytinyağlı yemeklerin keyfine varabilir ve adını bile bilmediğiniz sayısız otla yapılan lezzetlerin keyfine varabilirsiniz. 

Oldukça hafif olan yemekleriyle şehirde dilediğiniz gibi gezmenize imkân tanıyan şehirde, tatlılar bile oldukça sağlıklı ve hafif olur. Şehirde özellikle kuru incirden yapılan tatlılar büyük ilgi görür. Leziz olmasının yanı sıra sağlıklı yapısıyla ağırlık yapmayan yemekler sayesinde sıcak havalarda bunalmadan gezebilir ve kendinizi gezi boyunca rahat hissedebilirsiniz. 

Ayrıca üzüm ve incir gibi meyvelerden yapılan şarapların keyfine varabilir, bulunduğunuz anı unutulmaz kılabilirsiniz. Tüm bu lezzetleri deneyimlemek ve Aydın mutfağını yakından tanımak için web sitemizde yer alan otobüs ve uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Uçakla seyahat ederseniz İzmir’den geçiş yapmanız gerekir. Bunun için de sayfamızdan İzmir uçak bileti şeklinde araştırma yaparak sonra Aydın’a gitmeniz gerekecektir.

Aydın’da Konaklama Alternatifleri

Hem doğayla iç içe olmak hem deniz keyfi yapmak hem de antik kentleri görmek için gidebileceğiniz Aydın’da çok sayıda konaklama alternatifi bulunur. Bunlar arasından rahatlıkla tercihinizi yapabilirsiniz. 

Dilerseniz Kuşadası, Söke, Didim gibi ilçelere gidebilir dilerseniz de Aydın merkezde yer ayırtabilirsiniz. Her bütçeye ve her zevke uyacak çok sayıda seçenek bulmak mümkündür. Bu sayede dilediğiniz yerde sizin için ideal şartları sunan konaklama mekânlarına ulaşabilirsiniz. Küçük ve şirin butik otellerden 5 yıldızlı lüks otellere kadar çok sayıda otel alternatifi vardır. Ayrıca pansiyonlar, kiralık yazlıklar ve kamp alanları da bulunur. Dilerseniz şehir merkezinde dilerseniz de doğayla iç içe olan alanlarda konaklayabilirsiniz. 

Özellikle yaz aylarında aşırı kalabalık olan şehirde biletinizi aldığınız gibi kalacağınız yer için erken rezervasyon işlemi yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde istediğiniz koşullarda otel ya da pansiyon bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Global Bilet olarak sizlere çok sayıda bilet alternatifi sunduğumuz için rahatlıkla istediğiniz şartlara uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. 

Aydın’da Ulaşım

Aydın'a gideceğiniz zaman şehirde havalimanı olmadığını bilmeniz gerekir. Buna rağmen İzmir havalimanı şehre oldukça yakın olduğu için birçok kişinin ilk tercihi uçak seyahati olur. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Aydın arası 95 km civarında olup otobüs ile ortalama olarak da 1 saat 15 dakika sürer. Bu nedenle ister otobüsle ister uçakla şehre rahatlıkla gidebilirsiniz. 

İzmir havalimanı için biletleri sayfamız üzerinden temin edebilirsiniz. Türk Hava Yolları bileti ya da AnadoluJet bileti için arama yapabilir ve en uygun seçeneklere anında ulaşabilirsiniz. 

Şehre vardığınızda ise rahatlıkla dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşımında otobüs ve minibüs sıklıkla kullanılır. Her mevsim oldukça kalabalık olan şehirde toplu taşıma araçları da fazladır. İsterseniz araç ya da motor da kiralayabilirsiniz. 

Aydın’da güzel bir tatil geçirmek için ilk olarak globalbilet.com sayfamız üzerinden bilet almanız gerekir. Ardından gezi planınız için gereken diğer adımları kolaylıkla atabilir ve müthiş bir deneyim yaşayabilirsiniz. Her zaman en uygun bilet fiyatları ile size hizmet sunmak için çalışıyoruz. İsterseniz THY bileti isterseniz farklı havayolu bileti seçenekleri için kullanımı kolay sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular