İstanbul - Bartın Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Bartın Şehir Rehberi

Bartın

Bartın Şehir Rehberi

Eşsiz bir güzelliğe sahip olan Bartın, Karadeniz kıyısında yer alır. Sahil boyu 59 km uzunluğa sahip olan bu güzel şehrin merkezinden ise Bartın çayı geçer. Zonguldak, Karabük ve Kastamonu şehirleriyle komşu olan Bartın, özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi evinde ağırlar. 

Coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra oldukça köklü bir tarihe sahip olan Bartın, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ziyaretçilerini şaşırtır. İlkbahar ya da yaz aylarında şehri ziyaret ederek sahip olduğu değerleri keşfedebilir ve tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dört mevsim yağış alan bu Karadeniz şehri, yemyeşil ormanlarıyla da görsel bir şölen sunar. Dilerseniz deniz tatili yapabilir dilerseniz de kamp alanlarında eşsiz doğanın keyfine varabilirsiniz. Tarihi mekânları ziyaret ederek de tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Her geçen gün turistik açıdan popülaritesi artan şehri ziyaret etmek için ise bizden destek alabilirsiniz. Özellikle hafta sonu kaçamakları için sayfamız üzerinden otobüs bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Uçak yolculuğu için ise şehre oldukça yakın olan Zonguldak Havalimanı’nı tercih ederek Bartın’a otobüsle geçiş yapabilirsiniz. 

Bartın’da Gezilecek Yerler 

Oldukça küçük olmasına rağmen gezilecek yerleri bakımından çok zengin olan Bartın’da bir gezi planlaması yapacaksanız görmeniz gereken yerlerin başındaki ilk beş mekan şu şekilde sıralanabilir:

 • Şehre adım attığınız gibi yaklaşık 700 farklı etnografik eserin sergilendiği Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi’ni gezmeniz gerekir. Şehir merkezinde yer alan bu müzeye kolaylıkla ulaşabilir ve eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Burada sergilenen eserlerin tamamı ise şehrin halkı tarafından bağışlanmıştır. Bu üç katlı müzenin bahçesinde ise Kemal Samancıoğlu’na ait olan tarihi jeep de bulunur. 
 • Şehirdeki bir diğer rotanız ise Bartın Halilbey Camii olmalıdır. Yine şehir merkezinde yer alan bu cami, 1872 yılında inşa edilmiştir. Eşsiz bir mimariye sahip olan bu caminin kubbesi yoktur. İki pencere yardımıyla aydınlatılan yapı 12×13 metre ebatlarına sahiptir.
 • Şehrin en ilgi çekici yerlerinden biri de Bartın Aya Nikolas Kilisesi olur. Şehir merkezinde yer alan bu kilise, 1319 yılında Rumlar tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra elektrik santrali olarak kullanılan yapı restorasyon işlemlerinin ardından kültür evi haline getirilmiştir. 
 • Şehirde Bartın Taşhan da dikkatleri üzerine çeken bir yerdir. Şehir merkezinde yer alan bu yapı, Hükümet Caddesi’nde bulunur. İki katlıdır ve dikdörtgen yapıdadır. Açık avlulu olan bina, günümüzde ise şahıs mülkiyetindedir.
 • .Yaz aylarının gözde mekanı ise Bartın İnkumu olur. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta olan bu yer, şehrin en güzel plaj bölgesidir. Yerli yabancı turistler tarafından rağbet gören plaj, hasta sonu kaçamaklarının da ilk adreslerindendir. 3 km uzunluğunda kıyı şeridi olan plaj herkesin sıklıkla ziyaret ettiği bir yerdir. Taş olmayan ve sadece ince kumdan oluşan sahil, aranan plajların başında gelir. 

Şehrin tüm bu güzelliklerinin keyfini çıkarmak için bizden destek alabilirsiniz. Sayfamız üzerinden Zonguldak Havalimanı için en ucuz uçak biletine ulaşabilir ya da Bartın otobüs biletine sahip olabilirsiniz. Böylece unutulmaz bir Bartın gezisinin mimarı olabilirsiniz. 

Bartın’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapan Bartın mutfağı, birbirinden nefis yöresel lezzetleriyle ziyaretçilerini memnun eder. Zeytinyağlı yemeklerden et yemeklerine, sebze yemeklerinden baklagillere, pilav çeşitlerinden hamur işlerine kadar çok çeşitli lezzetleri şehirde bulabilirsiniz. 

Keyifli ve eğlenceli bir gezi deneyimi yaşarken enfes lezzetlerle tatilinizi çok daha mükemmel kılabilirsiniz. Dolu dolu bir mutfağa sahip olan şehirde bir yemek türünün bambaşka türevleri bulunur. Örneğin; dolmanın en az 10 çeşit farklı alternatifi vardır. Bu nedenle yemek konusunda oldukça tatmin olursunuz. 

Şehrin en sevilen lezzetlerinin başında ise pum pum çorbası, yumurtalı isput ve pirinçli mantı gelir. Tüm bu lezzetleri tatmadan şehirden ayrılmamanız gerekir. Bunlara ek olarak çöven ekmeği, çiğ börek, Amasra salatası, gartlaç, kırtıl, ıspıt ve haluşka gibi lezzetleri de denemenizi tavsiye ederiz. Tüm bu lezzetleri tatmak için Zonguldak için uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz de otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. 

Bartın’da Konaklama Alternatifleri

Bartın’a gideceğiniz zaman biletinizi aldığınız gibi kalacağınız yerle ilgili rezervasyon işlemlerini yapmanız gerekir. Bu sayede kalacak yer konusunda herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Şehirde konaklama alternatifleri çok zengindir. Dilerseniz otel ya da motel tercihe debilir dilerseniz de pansiyonlara yönelebilirsiniz. 

Hafta sonu kaçamaklarının favorisi olan Bartın’da her bütçeye uygun seçenek bulmak mümkündür. Kafanızı dinlemek için gittiğiniz şehirde konaklama alternatifi çok olsa da rağbet fazla olduğu için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. 

Doğal güzellikleri, denizi ve kumsalı ile gönülleri fetheden şehirde konaklamak için merkezdeki otelleri tercih edebileceğiniz gibi plaja yakın olan yerlerdeki seçeneklere de yönelebilirsiniz. Ayrıca şehirde çok sayıda kamp alanı da bulunur.

Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz bilet seçenekleri arasından tercihinizi yaptıktan sonra vakit kaybetmeden konaklama yerinizi ayarlayabilir ve keyifli bir gezinin planlamasını en güzel şekilde yapabilirsiniz. 

Bartın’da Ulaşım

Bartın’a gideceğiniz zaman ulaşım seçeneklerinin oldukça fazla olduğunu görürsünüz. Şehre kara, deniz, hava ve demir yolu alternatifleri üzerinden ulaşmanız mümkündür. Türkiye’nin her yerinden şehre otobüs seferleri bulunur. Sayfamız üzerinden bilet seçeneklerini inceleyerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. 

Şehirde havalimanı yoktur. Bununla birlikte uçak yolculuğunu tercih ederseniz Zonguldak Havalimanı için Türk Hava Yolları bileti alabileceğiniz gibi AnadoluJet bileti için de rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı Bartın şehir merkezine 38 km uzaklıkta olduğu için ulaşım oldukça rahat olur. 

Şehir içerisinde ise otobüs ya da dolmuş seçeneklerinden yararlanabilir ve dilediğiniz her yere kolaylıkla gidebilirsiniz. İsteğe göre taksiye binebilir ya da araç kiralayabilirsiniz. 

Globalbilet.com olarak sizlere sunduğumuz AnadoluJet ve THY bileti seçeneklerini inceleyebilir ya da otobüs için bilet alternatiflerine göz atabilirsiniz. Böylece unutulmaz bir gezinin ilk adımını atabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular