İstanbul - Bingöl Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

En Ucuz İstanbul - Bingöl Uçak Bileti

İstanbul - Bingöl Uçak Bileti
15 Haziran
481,5'den itibaren

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Bingöl Şehir Rehberi

Bingöl

Bingöl Şehir Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve çok eski tarihlerden bu yana çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bingöl, oldukça zengin bir kültür birikimine sahiptir. Hem göz alıcı tarihi yapılarıyla hem de muazzam doğasıyla dikkatleri üzerine çeken şehir, aynı zamanda termal suları ve yüzen adasıyla da gönülleri fetheder. 

Gün doğumunda eşsiz bir manzarayı sizlere sunan bu güzel şehirde tatil yapabilir ve doğayla iç iç vakit geçirmenin keyfine varabilirsiniz. Çok çeşitli festivalleriyle adından sıklıkla bahsettiren şehirde eğlenceli anlar yaşayabilir, kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. 

Dilediğiniz zaman sayfamız üzerinden Bingöl için uçak ya da otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir ve kendiniz için en ideal şartları sunan biletlerin sahibi olabilirsiniz. Böylece unutulmaz bir gezi planı oluşturabilir ve bu güzel şehri yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. 

Bingöl’de Gezilecek Yerler 

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en sevilen şehirlerinden biri olan Bingöl, doğal güzellikleriyle büyük ilgi görür. Etrafı dağlarla çevrili olan şehirde birbirinden ilgi çekici mekânları ziyaret edebilir ve şehrin kendine özgü dokusunu bizzat hissedebilirsiniz. 

Bingöl için gezi planı oluştururken çok sayıda görülmesi gereken yer olduğunu fark edebilirsiniz. Gezilmesi gereken ilk beş yer ise şu şekilde sıralanabilirsiniz:

 • Bingöl’e gittiğiniz an görmeniz gereken ilk yer Yüzen Ada olmalıdır. Dünya genelinde adından sıklıkla bahsettiren Yüzen Ada, 3 farklı adadan oluşur. Bu adaların üzerine çıktığınızda kendinizi salda gibi hissedersiniz. Suyun üzerinde hareket ettiğinize emin olmanıza rağmen adada olduğunuzu düşündüğünüzde müthiş bir heyecana kapılırsınız. Bu doğa harikası adaları görmeden Bingöl’ü görmüş sayılmazsınız. 
 • Bu güzel şehrin bir diğer muazzam yeri ise Çir Şelalesi’dir. 50 metre yükseklikten akan bu şelaleyi görmeden şehirden ayrılmamalısınız. Cennetten bir parça gibi muhteşem bir manzarayı size sunan şelale, dik kayalıklardan akan suyuyla görsel bir şölen oluşturarak sizi mest eder. 
 • Çok eski tarihlerden bu yana varlığını sürdüren ancak tam olarak ne zaman inşa edildiği bilinmeyen Kral Kızı Kalesi’ni kesinlikle ziyaret etmeniz gerekir. Şehrin Genç ilçesinde yer alan bu tarihi yapı, Konsper Çayı ile Diyarbakır Çayı’nın kavuştuğu alanda bulunur ve eşsiz bir görsel sunar. Zamanında Pers Kralı Dano’nun kızı için yaptırdığı düşünülen kale, benzersiz tarihi dokusuyla sizi zamanda yolculuğa çıkarır. 
 • Sizi çok eski tarihlere götüren bir diğer yapı ise Kiğı Kalesi’dir. Etrafı sarp kayalıklarla çevrili olan bu ilgi çekici yapıyı muhakkak görmeniz gerekir. Dağlık bir alanda olan kale oldukça yüksekte yer alır ve orta çağa ait olan duvar kalıntılarıyla beğeninizi kazanır. 
 • Bingöl'e gittiğinizde gezi listenizin başında olması gereken bir diğer mekân ise Zağ Mağarası’dır. Doğal bir kayalığa insan eliyle oyularak oluşturulan bu mağara içerisinde çok sayıda oda vardır ve bunların her biri muazzam bir yapıya sahiptir. Çok katlı olan mağaranın özellikle Bizans döneminde yerleşim ve ibadet yeri olarak kullanıldığı düşünülür. 

Tüm bu güzelliklere yakından şahit olmak ve bir ömür yüzünüzde tebessümle anımsayacağınız deneyime sahip olmak için bizden destek alabilirsiniz. Web sitemizdeki sizler için sunduğumuz bilet seçeneklerini inceleyerek en ucuz uçak biletine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Bingöl otobüs bileti seçenekleri arasından en cazip olanı bularak karayolu üzerinden şehre gidebilirsiniz. 

Bingöl’e Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Bingöl, çok sayıda medeniyeti topraklarında ağırladığı için günümüzde zengin bir kültür birikimine sahiptir. Bu durum ister istemez Bingöl mutfağının da çok geniş olmasına neden olur. 

Şehri ziyaret ettiğinizde muhteşem yerleri gezerken enfes lezzetlerin de keyfine varabilirsiniz. Birbirinden leziz yemekleriyle herkesin beğenisini kazanan şehirde, her öğünü keyifle geçirebilirsiniz. 

Özellikle yaz aylarında sebzeli yemeklere sofralarında yer veren Bingöl halkı, kış aylarında ise etli ve kurutulmuş lezzetleri ön plana çıkarır. Siz de şehirde gezerken dilediğiniz restoranda şehre özgü lezzetlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu lezzetlerin başında ise gömme, sorina pel, keledoş, mastuva gibi yöresel yemekler gelir. Ayrıca tutmaç çorbası ile ayran çorbasının tadını çıkarabilir, yoğurtlu köfte ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tatlı için ise burma kadayıfı tercih edebilirsiniz. 

Tüm bu lezzetleri ve çok daha fazlasını deneyimlerken bu güzel şehrin doğal güzelliklerine ve tarihi mekânlarına şahitlik etmek için sayfamızı inceleyebilir, bünyemizde yer alan otobüs ya da uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu sayede sizin için en iyi şartları sunan biletlerin satın alma işlemini yaparak Bingöl gezisi için ilk adımı atabilirsiniz. 

Bingöl’e Konaklama Alternatifleri

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ve birbirinden güzel dağları, ovaları, yaylaları, mağaralarıyla keşfedilmeyi bekleyen Bingöl, özellikle doğaseverlerin ilk adresleri arasında yer alır. Tarihi ve kültür birikimiyle de beğeni toplayan şehirde konaklayabileceğiniz yerler de oldukça çeşitlidir. 

Dilerseniz şehir merkezinde kalabilir dilerseniz de kırsal bölgelerde doğayla iç içe konaklama alanlarında keyif yapabilirsiniz. Şehir merkezinde otel, pansiyon, motel, misafir evi gibi her ihtiyaca ve bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. 

Eğer kış sporlarının tadını çıkarmak isterseniz Bingöl Haserek Kayak Merkezi’nde yer alan konaklama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca çok çeşitli termal oteller mevcuttur. Bu sayede kaplıcaların keyfine doyasıya varabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarında çok çeşitli kamp alanları da bulunur. Bu sayede şehrin el değmemiş doğasının keyfine varabilir ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. 

Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz Bingöl uçak bileti ya da Bingöl otobüs bileti seçenekleri arasından tercihinizi yapabilir, ardından kalacağınız yerle ilgili gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. 

Bingöl’de Ulaşım

Doğu Anadolu Bölgesi’nde olmasına rağmen şehrin ulaşımı oldukça rahattır. Sadece hafta sonu kaçamağı için bile bu güzel şehri ziyaret edebilirsiniz. Bingöl’de havalimanı olduğu için kısa sürede şehre adım atma imkânınız olur. Konforlu ve keyifli bir yolculuk için sayfamız üzerinden Türk Hava Yolları bileti alabilir ya da AnadoluJet bileti seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan biletleri tercih ederek ulaşımınızı ekonomik hale getirebilirsiniz. 

Dilerseniz karayolunu tercih ederek yol boyunca Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğasına şahitlik de edebilirsiniz. Web sitemizde otobüs seferlerini ve bilet seçeneklerini detaylı olarak görebilir, seyahatiniz için en ideal koşulları sunan biletlerin rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz. 

Sorunsuz bir şekilde şehre vardığınızda da rahatlıkla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Belediye ve özel halk otobüsleri sayesinde zahmetsizce planladığınız lokasyona varabilirsiniz. Dilerseniz araç kiralayabilir ya da taksi kullanabilirsiniz. Globalbilet.com olarak sizlere AnadoluJet ve THY bileti konusunda oldukça zengin bir seçenek yelpazesi sunarak, aradığınız seçeneklere kolaylıkla ulaşmanızı ve konforlu seyahat etmenizi sağlıyoruz. 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular