İstanbul - Edirne Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Edirne Şehir Rehberi

Edirne

Edirne Şehir Rehberi

İster uzun süreli ister sadece hafta sonu için ziyaret edebileceğiniz Edirne, sahip olduğu tarihi ve kültürel birikimiyle büyük ilgi görür. Doğal güzellikleriyle de göz dolduran bu şirin şehir, ziyaretçilerine her mevsim keyifli bir gezi imkânı sunar. 

Osmanlı İmparatorluğu’na 90 yıl boyunca başkentlik yapan şehrin tarihi dokusu oldukça etkileyicidir. Adım attığınız andan itibaren her yerde tarihi bir mekanla karşı karşıya gelebilir, çok sayıda bulunan müzeleri ziyaret ederek tarihi eserleri görme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde de çok eski tarihlere tanıklık yapmış yerlere keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

İstanbul’a 240 km uzaklıkta olan şehir, her yıl çok sayıda ziyaretçiye kucak açar. Kültürel ve tarihi değerlerin yanında eşsiz doğasıyla göz dolduran şehir, yöresel lezzetler konusunda da oldukça zengindir. 

Tüm bu değerleri yakından görmek ve şehrin atmosferini bizzat deneyimlemek için sayfamız üzerinden uçak ya da otobüs bileti seçeneklerine göz atmanız gerekir. Otobüsle doğrudan gidebileceğiniz şehirde havalimanı olmadığı için uçağı tercih ederseniz Tekirdağ üzerinden aktarma yapmanız gerekir. 

Edirne’de Gezilecek Yerler 

Bulunduğu konum itibarıyla hem tarihi zenginlikleri hem de doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Türkiye‘nin kuzey batısında yer alan Edirne, yurt dışına çıkış açısından hem Yunanistan hem de Bulgaristan sınır kapılarına sahiptir. 

Bu güzel şehirde görmeniz gereken sayısız mekân vardır. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı için tarihi izler taşıyan yapılar oldukça fazladır. Şayet şehri ziyaret edecekseniz ama fazla zamanınız yoksa görmeniz gereken ilk beş yer şu şekilde sıralanabilir:

 • Edirne’ye gittiğinizde uğramanız gereken ilk adres Selimiye Camii olur. Muazzam bir mimarisi olan bu cami, Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Mimar Sinan’ın ustalık dönemlerinde yapmış olduğu bu caminin ve külliyesinin eşsiz bir yapısı vardır. Ayrıca UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alır. 

 

 • Şehirde ziyaret etmeniz gereken bir diğer nokta ise Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi’dir. Osmanlı darüşşifalarının izlerini taşıyan tek müze olarak bilinen bu mekân, tarihteki tıp deneyimlerini gözler önüne serer. 1997 yılında açılan müzeye bir sene sonra medrese bölümü de eklenmiştir. Böylece 15. yüzyıl tıp eğitimi hakkında da detaylı bilgi edinme imkânınız olur.

 

 • Şehirde yaşayan insanların sosyal yaşamını yakından görmek ve şehrin kendine özgü yapısını deneyimlemek için şehir merkezinde yer alan Saraçlar Caddesi’nde gezinmeniz gerekir. Araç trafiğine kapalı olan bu alan, çok sayıda dükkânı, restoranı, kafesiyle beğeni toplar. 

 

 • Şehre gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden biri de Ali Paşa Çarşısı olur. Muazzam bir yapısı olan bu kapalı çarşı, çok eski tarihlerden bu yana varlığını sürdürür. Saraçlar Caddesi’nde yer alan bu çarşıda 130 civarında dükkân vardır ve 6 farklı kapısı bulunur. Şehrin kültürel yapısını görmeniz için mükemmel bir alandır. 

 

 • Bu güzel şehirden Bulgar Kilisesi’ni görmeden ayrılmamalısınız. 1880 yılında kurulan bu kilise Edirne’nin Kıyık semtinde yer alır. Küçük ama etkileyici olan bu Ortodoks kilisesinin muazzam bir mimarisi vardır. Halen ibadete ve ziyarete açık olan bu kiliseyi ziyaret etmelisiniz. 

Tüm bu tarihi mekânlarıyla beğeni toplayan şehir, göz alıcı sahil beldeleriyle de tatilcilerin ilk adreslerinden biridir. Siz de bu güzel şehirde güzel bir tatilin keyfini çıkarmak isterseniz sayfamız üzerinde yer alan Edirne otobüs bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz Tekirdağ Havalimanı için en ucuz uçak biletine de ulaşabilirsiniz. 

Edirne’ye Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Çok uzun yıllardır Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış olan ve tarih boyunca pek çok topluma topraklarında hayat veren Edirne, kültürel açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Bu zenginlik mutfağına da yansır. En az tarihi kadar yöresel lezzetleriyle de dikkatleri üzerine çeken şehirde tatmanız gereken lezzetlerin başında Edirne tava ciğeri gelir. Bu leziz ciğer özellikle şiş yerine tavada yapılması nedeniyle ilgi görür. 

Geziniz esnasında yemek molası verdiğiniz gibi Edirne köftesinin tadına da bakmanız gerekir. Nefis bir tadı olan bu lezzet, ziyaretçilerin beğenisini toplar. Tekirdağ mutfağıyla yarış halinde olan Edirne lezzetleri; elbasan tava, zirva, ciğer sarma, zerde, cevizli oturtma, akıtma gibi tatlarla da gönülleri fetheder. 

Dilediğiniz zaman bu güzel şehri ziyaret edebilir ve molalarınızda eşsiz lezzetler deneyimlemenin keyfine varabilirsiniz. Tarihi açıdan dolu dolu bir şehir olan Edirne için gezi organizasyonu yapacağınız zaman bizden destek alabilirsiniz. Sayfamız üzerinden tüm bilet seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Herhangi bir şehirden rahatlıkla otobüse binip şehre gidebileceğiniz gibi Tekirdağ’da yer alan havaalanı için uçak bileti alıp oradan otobüsle şehre geçiş de yapabilirsiniz. 

Edirne’de Konaklama Alternatifleri

Marmara Bölgesi'nin en sevilen şehirlerinden biri olan Edirne, Bulgaristan ve Yunanistan sınırında yer aldığı için önemli bir geçiş noktasıdır. Ayrıca doğal güzellikleri nedeniyle önemli bir turizm kenti olan şehir, zengin tarihi birikimiyle de göz doldurur. 

Mükemmel bir gezi yeri ve önemli bir geçiş noktası olması nedeniyle her mevsim çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan şehirde konaklama alanları ise oldukça fazladır. İsteyen herkes zevkine ve bütçesine uygun yeri kolaylıkla bulabilir. 

Eğer seyahat amacınız bir kültür gezisi yapmak ise şehir merkezinde yer alan otellere göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede dilediğiniz yere kolaylıkla geçebilir ve kısa zamanda çok daha fazla yeri görme imkânı bulabilirsiniz. 

Şayet amacınız doğayla iç içe vakit geçirmek ise ilçelerde yer alan konaklama alanlarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz sahil beldelerinde yer alan tesislere de yönelebilirsiniz. Butik otel ya da pansiyon seçimi yapabileceğiniz gibi 4 ya da 5 yıldızlı lüks otelleri de tercih edebilirsiniz. 

Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz bilet seçeneklerini inceleyebilir ve en kısa zamanda unutulmaz bir gezi planı oluşturabilirsiniz. Farklı seyahat planlarınız için de sayfamız üzerinden otobüs biletlerine bakabileceğiniz gibi Türk Hava Yolları bileti ya da AnadoluJet bileti seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. 

Edirne’de Ulaşım

Önemli bir geçiş noktasında yer alan Edirne’ye ulaşım karayolu üzerinden oldukça rahattır. Özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle hafta sonu kaçamaklarının bir numaralı adreslerinden biri olan şehre çok uzakta bulunuyorsanız Tekirdağ üzerinden uçak yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. 

Şehirde havalimanı olmamasına rağmen Tekirdağ Çorlu’da bulunan havalimanı sıklıkla tercih edilir. Bu havalimanıyla Edirne merkez arası yaklaşık bir buçuk saat alır. Şehre gittiğinizde şehir içi ulaşımın da oldukça rahat olduğunu görürsünüz. İstediğiniz yere otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla gidebilir ya da taksi tercih edebilirsiniz. Ayrıca araç da kiralayabilirsiniz. 

Globalbilet.com olarak sizlere sunduğumuz bilet seçeneklerinden yararlanarak muazzam bir tatilin mimarı olabilirsiniz. Tüm seyahatlerinizde en uygun THY bileti seçeneklerini değerlendirebilir, ekonomik planlar yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular