İstanbul - Manisa Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul

İstanbul Şehir Rehberi

Kültürel ve tarihsel açıdan zenginliğiyle dikkatleri üzerine çeken İstanbul, her yıl hem yurt içinden hem de yurt dışından oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlar. Turistik amaçla şehre gidenlerin yanı sıra iş için de şehri ziyaret edenler mevcuttur. Coğrafi konumu ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul, eşsiz doğasıyla da unutulmaz anlar yaşatır. 

Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizine kıyıları olan bu benzersiz şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü görevi görmesiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasının yanı sıra çok çeşitli toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. 

Dilediğiniz zaman firmamızdan destek alarak İstanbul uçak bileti ya da İstanbul otobüs bileti alarak bu muazzam şehri tüm güzellikleriyle görme imkânına sahip olabilirsiniz. Böylece İstanbul’da gezilmesi gereken yerleri görebilir ve bu benzersiz şehri tanıma şansı bulursunuz. 

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler 

Kendine has bir düzeni olan şehrin turistik noktaları oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar fazla yer vardır ki ister istemez bazılarına öncelik vermeniz gerekir. Özellikle tarihte Bizans’ın yerleşkesini oluşturan ve Tarihi Yarımada olarak bilinen bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada tarihi yapılar ve dokular oldukça yoğundur. İstanbul’un diğer bölgelerinde de sayısız güzel yer vardır. 

Genel olarak incelendiğinde bu şehrin her bir noktasında tarihi dokularla modern yapıları bir arada bulunuz. Bu da şehre müthiş bir ahenk katar. Şehirde gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler ise şu şekilde sıralanabilir;

 

 • Fatih Sultan Mehmet’in bile şehirde ilk olarak ziyaret ettiği Ayasofya,

 

 • Dünyanın en eski kulelerinden biri olan ve İstanbul şehrini simgeleyen Galata Kulesi,

 

 • Dünya çapında en büyük müzeler arasında yer alan ve bir milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapan İstanbul Arkeoloji Müzesi,

 

 • Mimari özellikleri, hikâyesi, konumu gibi unsurlarla tarihe meydan okuyan ve en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan Sultan Ahmet Camii,

 

 • Şarkılara bile esin kaynağı olan Gülhane Parkı,

 

 • Bir devrin en önemli tanıkları olan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı gibi farklı saraylar,

 

 • Muhteşem İstanbul Boğazı’nı ve tarihi yalıları yakından göreceğiniz bir Boğaz turu da son derece keyifli olur.

Tarihteki iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul’da tüm bu yerleri ve çok daha fazlasını görmek için Global Bilet avantajlı öneriler sunar. İstanbul otobüs bileti almak ya da uçak yolculuğunu tercih ederek gerekli düzenlemeleri yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Hem tarihi hem de doğal zenginlikleriyle gönülleri fetheden İstanbul, çok eski tarihlerden bu yana dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Konumu nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Asya ile Avrupa kültürünün harmanlandığı bir yapıya sahiptir. Her geçen gün artan nüfusunun yanı sıra farklı kültürden insanların burada bir araya gelmesi nedeniyle ortaya karmaşık ama özgün bir doku çıkar. 

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle yemek kültürü de aynı oranda zenginleşir. Geniş bir mutfak kültürüne sahip olan şehirde çok çeşitli geleneksel yemekler mevcuttur. Bunlar zamanlar modernleşerek evrim geçirir ve çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. 

Günümüzde geleneksel ve modern yemeklerin harmanlandığı çok çeşitli restoranlar olduğu gibi Türkiye’nin diğer bölgelerine has lezzetler de bu şehirde bir araya gelir. Doğu Anadolu, İç Anadolu, Akdeniz yörelerine özel lezzetlerin sunulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca Çin, Yunanistan, Fransız gibi hem Avrupa hem de Asya mutfak kültürüne şehirde yer verilir. Amerikan yemek alışkanlıklarının da baskın olduğu şehirde adım başı fast food restoranı görmek mümkündür. Dilediğiniz zaman web sitemize göz atarak en ucuz uçak biletine ulaşabilir ve hemen geziniz için yapmanız gereken işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’da Konaklama Alternatifleri

Şehri ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz sayısız seçenek sizi bekler. İstediğiniz herhangi bir zamanda en ucuz otellerden en lüks olanlarına kadar farklı seçenekler arasından kalacağınız yere rahatlıkla karar verebilirsiniz. Geziniz sürecinde mümkün olduğu kadar fazla yeri görmek için daha çok şehir merkezlerinde olan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede istediğiniz her noktaya giden toplu taşıma araçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca gündüzleri Kapalı Çarşı gibi yerlere giderek alışveriş yapabilir, geceleri İstanbul sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kadıköy meyhanelerinde keyifli bir akşam geçirebilir, Mısır Çarşısı’nın altını üstüne getirebilirsiniz. Beş yıldızlı otellerden orta halli butik otellere kadar çok çeşitli seçenekler sizi beklerken özellikle merkezi noktalardan olan şu beş lokasyonda konaklayabilirsiniz;

 • Maslak
 • Levent
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Taksim 

Oldukça hareketli ve canlı olan bu yerlerin ulaşımı da oldukça rahattır. Dilediğiniz saatte dilediğiniz yere gitme imkanını size sunar. Bu sayede kısa sürede çok sayıda yeri ziyaret edebilir ve dolu dolu bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Gezi sürenizi belirledikten sonra gezmek istediğiniz alanlara göre konaklama yerine karar vermeniz gerekir. Bu noktada öncelikle otobüs bileti ya da uçak bileti için gerekli işlemleri yapabilir ve gezinizi biletlerinizin tarihine ve saatine göre düzenleyebilirsiniz. 

 

İstanbul’da Ulaşım 

Hem İstanbul’a dönüş hem de gidiş için ulaşım oldukça kolay olur. Avrupa yakası tarafında İstanbul Havalimanı yer alırken Anadolu yakasında ise Kurtköy civarında Sabiha Gökçen Havalimanı bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının oldukça yoğun olduğu bu şehirde dilediğiniz tarihte ve saatte kolaylıkla uygun bir sefer bulabilirsiniz. Bu noktada globalbilet.com olarak ihtiyacınız olanı en uygun koşullarda size sunarız. Uçağa binmek istemiyorsanız otobüsle de seyahat edebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir yolculuk için gereken her şey sizin için düzenlenir. Şehre ulaşım demiryoluyla da mümkündür. 

Şehir için ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olması nedeniyle otobüs, minibüs, metro, tramvay, vapur, Marmaray gibi farklı seçenekler mevcuttur. 

Oldukça hareketli ve kozmopolit olan şehirde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok daha pratik ve rahat olur. Otobüs, vapur, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları İETT tarafından kontrol edilir ve İstanbul Kart olarak isimlendirilen ulaşım kartı kullanılır. Bunların yanı sıra şehrin her bir noktasına giden sayısız minibüs de bulunur. 

Dilediğiniz zaman Global Bilet desteği alarak şehre keyifli bir gezi düzenleyebilir ve düşük bütçeyle eşsiz bir tatil geçirme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Havalimanları Tümü

Mobil Uygulama

Manisa Şehir Rehberi

Manisa

Manisa Şehir Rehberi

Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa, İzmir’den sonraki en büyük ikinci şehirdir. Oldukça gelişmiş olan bu güzel şehir, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Çok eski tarihlerden bu yana Hititler, Frigler, Lidyalılar, Romalılar gibi çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Manisa, tarihi ve kültürel değerleriyle adından sıklıkla bahsettirir.

Özellikle Osmanlı Dönemi’nden kalma pek çok kültürel değere sahip olan şehir, “Şehzadeler Şehri” olarak da adlandırılır. Kültürel zenginlikleri ve tarihi mirasları ile büyük ilgi gören şehrin doğal zenginlikleri de ziyaretçilerini büyüler. Aynı zamanda termal zenginlikleri ile şifa arayan kişileri de en güzel şekilde evinde ağırlar. 

Siz de camilerden kalelere, müzelerden antik kentlere, kaplıcalardan milli parklara kadar pek çok değeri keşfetmek için Manisa gezisi düzenleyebilirsiniz. Bu noktada bizden destek alabilir ve bu güzel şehri görmek için sayfamız üzerinden Manisa otobüs bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz de İzmir’e uçakla gelebilir ve oradan Manisa’ya geçiş yapabilirsiniz. 

Manisa’da Gezilecek Yerler 

Tarihi ve kültürel birikimiyle ön plana çıkan Manisa’da birbirinden ilgi çekici mekânları görebilir ve unutulmaz bir gezinin keyfini çıkarabilirsiniz. Oldukça zengin değerlere sahip olan şehirde gezmeniz gereken çok sayıda yer vardır. Sadece tarih meraklıları değil, aynı zamanda doğa tutkunlarının da gözde şehirlerinden biri olan Manisa’da ziyaret etmeniz gereken ilk beş yer ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle şehrin simgesi haline gelen Manisa Kalesi’ni görmeniz gerekir. Şehir merkezinde yer alan bu tarihi yapı, sahip olduğu benzersiz dokusuyla sizi tarihi bir yolculuğa çıkarır. Kalenin yapıldığı tarih halen bilinmemekle birlikte yapının Helenistik dönemde bile var olduğu tahmin ediliyor. Kale iç ve dış kale olmak üzere farklı iki bölümden oluşmuştur.
 • Şehirde ziyaret etmeniz gereken bir diğer nokta ise Manisa Müzesi olur. Çok eski tarihlerden bu yana sayısız medeniyete topraklarında can veren şehrin tarihi eserleri de oldukça fazladır. Bu parçalar bu medeniyetlerin yaşam şartları ve dini inançları konusunda oldukça bilgi verir. Sizi zamanda yolculuğa çıkaran müzeyi gezmeyi ihmal etmemelisiniz. 
 • Şehirde çok sayıda kaplıca vardır. Bunlar arasında yer alan Kurşunlu Kaplıcaları oldukça popülerdir. Siz de bu kaplıcayı ziyaret ederek sadece şifalı suyundan fayda sağlamaz, aynı zamanda sokakları ve yeşillikleri ile cennetten bir köşe misali sizi karşılayan doğal güzelliğin keyfine varabilirsiniz. Salihli ilçesinde yer alan bu yer görmeden şehirden ayrılmamalısınız. 
 •  Şehrin en gözde mekânlarından biri de Manisa Kent Ormanı olur. Uncubozköy Mahallesi yakınlarında bulunan bu büyüleyici yer hem şehir halkı hem de ziyaretçiler için mükemmel bir soluk noktasıdır. Böylece doğayla iç içe huzurlu ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. 
 • Manisa söz konusu olduğunda akıllara gelen ilk isimlerden biri de Spil Dağı Milli Parkı’dır. Bu güzel yerde eşsiz bitki örtüsünün yanı sıra tavşan, tilki, kurt, domuz, sincap, kirpi gibi çok çeşitli hayvanlar da yaşar. 1968 yılından bu yana milli park olarak kabul edilen mekan, yeşilin bin bir tonuyla sizi mest eder. Burada piknik yapabilir ya da oyun alanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca dağcılık gibi çok çeşitli aktivitelere de katılabilir ya da doğada yürüyüş yapmanın keyfine varabilirsiniz. 

Manisa’da yer alan tüm değerleri keşfetmek ve unutulmaz bir gezi geçirmek için bizden destek alabilirsiniz. Sayfamız üzerinden en cazip Manisa otobüs biletine sahip olabileceğiniz gibi İzmir için en ucuz uçak biletine de ulaşabilirsiniz. Böylece aktarma yaparak kolaylıkla şehre erişim sağlayabilirsiniz. 

Manisa’ya Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Manisa'ya gittiğinizde eşsiz doğanın ve büyüleyici tarihi mekânların yanı sıra nefis lezzetlerin de tadını çıkarabilirsiniz. Manisa mutfağı oldukça zengindir ve lezzetli tatları beğeninize sunar. Şehre gittiğinizde ilk olarak şehirle özdeşleşen mesir macunu karşınıza çıkar. Bu macun 41 farklı baharattan yapılır ve şifalı yapısı ile birçok hastalığa iyi geldiği bilinir. Bu leziz macunun yanı sıra şehirde sultan çayını da denemeniz gerekir. 

Ayrıca kâğıt kebabıyla adından sıklıkla bahsettiren şehirde meşe odununda pişen odun köftesini tatmalısınız. Kuzu etinden yapılan kula güveci de deneyenleri mest edecek güzelliktedir. Bunlara ek olarak şekerli pide tatlısı, bohça kebabı, keşkek, kapama mantı, börülce tarator, mantar tatlısı ve sinkonta gibi lezzetler de yöreye özgü yemekler arasında yer alır. 

Şehirde keyifli vakit geçirirken tüm bu lezzetleri de deneyimlemek için sayfamız üzerinden bilet seçeneklerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz Manisa’ya otobüs bileti alarak doğrudan geçiş yapabilir ya da İzmir’deki havalimanı için uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Böylece kendiniz için en ideal olan yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. 

Manisa’da Konaklama Alternatifleri

Şehre gideceğiniz zaman konaklayacağınız yeri de önceden ayarlamanız gerekir. Konaklama alternatifleri açısında şehir oldukça zengindir. Dilediğiniz gibi bir yerde konaklama şansınız olur. Dilerseniz butik otellere göz atabilir ya da 4, 5 yıldızlı lüks otellere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda konuk evlerinden apart otellere kadar pek çok farklı seçenek de bulunur. 

Şehirde konaklayacağınız zaman ilk önce hangi bölgede kalmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Dilerseniz Manisa merkezde konaklayabilir dilerseniz de Alaşehir, Akhisar, Salihli, Kula ya da Turgutlu ilçelerinde kalabilirsiniz. 

Bunlara ek olarak termal tesislere göz atabilir ve buralarda kaplıcaların keyfine varabilirsiniz. Doğayla iç içe olmayı sevenler arasındaysanız Spil Dağı’ndaki milli parkı içerisinde çok çeşitli yayla evlerini de tercih edebilirsiniz. Bu evler her mevsim size hizmet verir. 

Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz zengin bilet seçeneklerini inceleyerek kendiniz için en ideal şartlara sahip olan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. 

Manisa’da Ulaşım

Ege’nin en sevilen şehirlerinden biri olan Manisa’ya ulaşım oldukça rahattır. Demir yolunun yanı sıra kara yolu veya hava yolu ulaşımını da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden otobüs için mevcut olan tüm bilet seçeneklerini inceleyebileceğiniz gibi uçakla yolculuğu da düşünebilirsiniz. Manisa şehrinde havalimanı olmamasına rağmen oldukça yakın olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Türk Hava Yolları bileti alabileceğiniz gibi AnadoluJet bileti için de rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu havalimanı ile Manisa merkez arası 40 km’dir. Şehre geçiş ise sorunsuz olur. 

Manisa'da şehir içi ulaşım da pratik olur. Ulaşım genel olarak otobüslerle gerçekleştirilir. İstediğiniz her yere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte sabah 7 akşam 10 arasında çalışan otobüsler, bu saatlerin dışında kalan kısımda hizmet vermez. Bu nedenle taksiye binmeniz gerekebilir. Dilerseniz araç da kiralayabilirsiniz. 

Globalbilet.com olarak sizlere birbirinden cazip bilet seçenekleri sunarız. Otobüs biletlerinin yanı sıra İzmir için AnadoluJet ve THY bileti konusunda da oldukça zengin bir seçenek yelpazesine sahip olursunuz. Böylece yolculuğunuz konusunda endişe etmenize gerek kalmadan Manisa için gezi planlaması yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular