Mardin - Denizli Uçak Bileti

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa
Yarın

En Ucuz Mardin - Denizli Uçak Bileti

Mardin - Denizli Uçak Bileti
10 Haziran
921,0'den itibaren

Mardin Şehir Rehberi

Mardin

Mardin Şehir Rehberi

Güneydoğu Anadolu’nun en gözde şehirlerinden birisi olan Mardin, iki önemli nehrimiz olan Dicle ve Fırat nehirleri arasındadır. Kendine özgü dokusuyla ziyaretçilerine eşsiz deneyimler yaşatan şehir; camilerinden manastırlarına, kiliselerinden taş evlerine, tarihi çarşılarından müzelerine kadar çok çeşitli değerleriyle dikkatleri üzerine çeker. 

Şehre gezi düzenlediğinizde dopdolu bir program düzenleyebilir ve unutulmaz bir gezinin mimarı olabilirsiniz. Çok eski tarihlerden bu yana Kürtlere, Süryanilere, Ezidilere ve Araplara topraklarında can veren bu güzel şehir, tüm bu kültürlerin iç içe geçtiği bir birikime sahiptir. Bu sayede şehri ziyaret ettiğinizde eşsiz bir kültürel miras ile karşı karşıya kalırsınız. 

Çok çeşitli inançların ve kültürlerin bir araya geldiği bu şehirde hoşgörü ön planda olur. Bu nedenle “Dillerin ve Dinlerin Şehri” olarak ifade edilen Mardin, hem yabancı hem de yerli turistlerin oldukça merak ettiği şehirlerin başında gelir. 

Siz de bu benzersiz şehri yakından tanımak için bizden destek alabilirsiniz. Bu noktada ilk olarak sayfamız üzerinde yer alan uçak ya da otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir, sizin için uygun koşulları sağlayan biletin rezervasyon işlemini yapabilirsiniz. 

Mardin’de Gezilecek Yerler 

Tarihi zenginlikleriyle ve benzersiz kültür birikimiyle adından sıklıkla bahsettiren şehirde gezilmesi ve görülmesi gereken sayısız yer vardır. Camileri, medreseleri, müzeleri, çarşıları, antik kentleri ile dolu dolu bir şehir olan Mardin’de görmeniz gereken ilk beş yer ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Şehirde eşsiz mimarisiyle göz dolduran çok sayıda cami vardır. Bunların başında ise Mardin Ulu Camii gelir. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan bu yapı, şehrin gözde mekânlarındandır. Eski Mardin’de yer alan ve büyük ilgi gören bu cami, Artuklulardan kalmadır. Hem avluyu hem de caminin içini gezmenizi tavsiye ederiz. 
  • Şehrin birbirinden güzel medreseleri arasında Zinciriye Medresesi ön plana çıkar. Her daim oldukça kalabalık bir yerde olan bu medresenin taş merdivenleri büyük ilgi toplar. Mezopotamya esintilerini taşıyan bu tarihi yapı, iki katlıdır. İçerisinde eğitim verilen küçük odalar, avlu, cami ve türbe yer alır. 
  • Birbirinden farklı inançların yer aldığı şehirde çok sayıda kilise de bulunur. Bunlardan Kırklar Kilisesi’ni görmeniz gerekir. Diğer bir adı Mor Behnam olan kilise, yüzyıllardır ibadete açıktır. 569 yılında Süryaniler tarafından inşa edilen yapının avlusu ve içi ziyarete açıktır. 
  • Mardin’de ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise Deyrulzafaran Manastırı olur. Mor Hananyo olarak da bilinen manastır, şehirdeki birçok manastırdan sadece biridir. Burası merkeze 8 km kadar uzaklıktadır ve taksi ile ulaşımını sağlamanız gerekir. Eşsiz mimarisiyle mest eden yapıyı görmeden şehirden ayrılmamalısınız. 
  • Son olarak Dara Antik Kenti görmelisiniz. Tarihin büyüsüne kapılmanıza neden olan bu kent, sahip olduğu benzersiz atmosferle gönülleri fetheder. Mezopotamya’nın Efes’i olarak da isimlendirilen mekânın Ö. 3. yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilir. Persler tarafından inşa edildiği düşünülen kent, muazzam bir dokuya sahiptir. 

Tarihi değerleriyle adından sıklıkla bahsettiren şehrin güzelliklerine bizzat şahit olmak için bizden destek alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sayfamız üzerinden bilet seçeneklerine göz atmanız olur. Böylece en ucuz uçak biletine ulaşabileceğiniz gibi en cazip Mardin otobüs biletine de sahip olabilirsiniz. Bu sayede sıra dışı ve eğlenceli bir gezi planlamasını en makul fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. 

Mardin’e Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Mükemmel bir şehir olan Mardin, sahip olduğu kültürel ve tarihi miraslarla ziyaretçilerini şaşırtır. Bu zenginlik Mardin’in mutfağına da yansır. Şehre gittiğinizde birbirinden nefis yöresel lezzetlerin keyfine varabilirsiniz. Özellikle kuzu tandır, kaburga dolması, alluciye soslu kuzu kolu, tirozi turşusu, içli köfte, mumbar ve sembusek gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. 

Şehirde yöresel lezzetleri sunan çok çeşitli restoranlar ve konaklar bulunur. Böylece dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde merak ettiğiniz lezzetleri deneme imkânı bulursunuz. Özellikle çağla ve kuzu etinden yapılan yemekleri tatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca fıstıklı kebabı da oldukça meşhur olan şehrin birbirinden leziz yemekleri vardır. 

Şehre gittiğinizde cevizli sucukların da tadına bakmanız gerekir. Muazzam bir tat bırakan bu lezzet, ziyaretçiler tarafından çok beğenilir. Ayrıca hayalet adı verilen mavi badem şekerlerinden de alarak evinize götürebilirsiniz. 

Tarihi açıdan dolu dolu bir şehir olan Mardin’de gezip tozarken yemek molalarınızda da eşsiz zamanlar geçirebilirsiniz. Bu güzel şehri yakından görmek için sayfamız üzerinden otobüs ya da uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 

Mardin’de Konaklama Alternatifleri

Mardin’e gitmeden önce biletinizi aldığınız gibi konaklayacağınız yeri ayarlamanızı öneririz. Böylece gezi sırasında bu konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Şehirde konaklama olarak çok çeşitli alternatifler bulunur. Bu noktada butik otelleri tercih edebileceğiniz gibi 4 ya da 5 yıldızlı lüks otellere de yönelebilirsiniz. 

Konaklayacağınız yeri belirlerken şehrin Eski ve Yeni Mardin olarak iki kısma ayrıldığını bilmeniz gerekir. Genel olarak gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlar Eski Mardin bölgesinde yer alır. Bu nedenle bu bölgede yer alan konaklama alanlarına göz atmanız yararınıza olur.

Şehirde genellikle küçük olan butik oteller tercih edilir. Hem ekonomik olan hem de sıcak ve samimi bir ortam sunan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca tarihi konaklarda da kalabilirsiniz. Bu tür tarihi konaklar mimari dokuları ve eşsiz dekoratif özellikleri ile beğeni toplar. 

Global Bilet olarak sizlere sunduğumuz Mardin uçak bileti ya da Mardin otobüs bileti seçenekleri arasından tercihinizi yapabilir, ardından konaklama yerinizi planlayabilirsiniz. 

Mardin’de Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehir olmasına rağmen Mardin’e ulaşım oldukça rahattır. Dilerseniz kara yolunu tercih ederek otobüse binebilir dilerseniz de uçak yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Genellikle kısa ve konforlu bir deneyim sunması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih eden ziyaretçiler, Türk Hava Yolları bileti alabileceği gibi AnadoluJet bileti için de rezervasyon işlemini gerçekleştirebilir. Siz de şehre gitmeye karar verirseniz bizden destek alabilir ve sayfamız üzerinden bilet seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 

Mardin havalimanından şehir merkezine ulaşım ise oldukça rahattır. Yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alan şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşım konusu ise biraz karışıktır. Şehrin ara sokaklarının birçoğuna araç giremez. Bu nedenle mümkün olduğunca yürümeniz gerekir. Belirli noktalara kadar minibüs kullanabilir, kalan mesafeyi ise yürüyebilirsiniz. 

Globalbilet.com olarak sizlere sunduğumuz AnadoluJet ve THY bileti seçenekleri arasından tercihinizi yapabilir ya da otobüs yolculuğuna yönelebilirsiniz. Böylece unutulmaz bir tatilin mimarı olabilirsiniz. 

Mobil Uygulama

Denizli Şehir Rehberi

Denizli

Denizli Şehir Rehberi

Ege Bölgesi’nde yer alan ve köklü tarihiyle ön plana çıkan Denizli, çok eski tarihlerden bu yana çok sayıda medeniyete topraklarında hayat vermiştir. Bu nedenle oldukça zengin bir kültür birikimi vardır. 

Çok sayıda antik kentten kaplıcalara, dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri’nden kaplıcalara, çok çeşitli festivallerinden nefis yöresel lezzetlerine kadar muazzam bir zenginliğe sahip olan şehirde mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle kültür ve sanat etkinlikleriyle adından sıklıkla bahsettiren şehre gideceğiniz zaman festivallerin tarihlerini de kontrol ederek gezinizi bu tarihlere göre planlayabilirsiniz. 

Unutulmaz bir Denizli gezisi organizasyonu için ise bizden destek alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan uçak ya da otobüs bileti seçeneklerini inceleyebilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak olanların tercihini tapabilirsiniz. 

Denizli’de Gezilecek Yerler 

Tarihi yapılarıyla ve doğal güzellikleriyle adından sıklıkla bahsettiren şehre gittiğinizde geziniz boyunca ziyaret etmeniz gereken çok fazla yer olduğunu fark edersiniz. Kısa sürede hepsini gezmek mümkün olmadığı için gezi organizasyonunuzu kusursuz şekilde yapmanız gerekir. 

Dünya genelinde oldukça popüler olan mekânlarıyla ön plana çıkan Denizli, travertenlerinden antik kentlerine kadar sahip olduğu değerlerin tamamıyla adeta sizleri büyüler. Şehre gittiğinizde gezmeniz gereken ilk beş yer ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Denizli’ye gittiğinizde Pamukkale Travertenleri görmeden şehirden ayrılırsanız zamanınızı boşa geçirmiş olursunuz. Bir doğa harikası olan bu özel travertenler, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde yer alır. Kaplıcaların da yer aldığı bu mekânda şifalı suyun keyfini çıkarabilirsiniz. 

 

  • Pamukkale Travertenleri’nin ardından hemen arka tarafında kalan antik kent Hierapolis’i de ziyaret edebilirsiniz. İki yer arasında ortalama 5 km vardır. Muazzam bir tarihi dokuya sahip olan bu kentin MÖ 2. yüzyılda kurulduğu tahmin edilir. Antik bir Frigya kenti olan bu yer, özellikle depremler nedeniyle çok zarar görmüştür ve Helenistik özelliklerinin çoğunu kaybetmiştir. Günümüzde kent daha çok Roma Dönemi’nin izlerini taşır. 

 

  • Şehre adım attığınız gibi ilk rotalarınızdan biri de Hierapolis Antik Havuz olmalıdır. Kleopatra Havuzu olarak da bilinen bu havuz, yine travertenlere oldukça yakın mesafedir. Oldukça turistik bir mekân olması nedeniyle büyük ilgi gören antik havuzun 23 yüzyıllık olduğu bilinir. Deprem nedeniyle bölgede bir çukur açılmış ve içi termal suyla dolmuştur. Şehrin kalıntılarının da yer aldığı havuz, görülmeye değer bir yerdir. 

 

  • Bir diğer gezilmesi gereken yer ise Denizli merkezde yer alan Laodikeia Antik Kenti olur. Şehir merkeziyle arasında 5 km olan antik şehir, muazzam tarihi dokusuyla adeta büyüler. MÖ 261 yılında kurulan kent, depremler nedeniyle oldukça zarar görmüştür. İçerisinde yer alan tiyatroları, çeşmeleri, hamamları, meclis binası, agoraları, tapınakları ve kiliseleri ile büyük ilgi gören kenti kesinlikle görmeniz gerekir. 

 

  • Şehre gittiğinizde Işıklı Gölü ve Tokalı Kanyonu’nu da gezmelisiniz. Çok çeşitli kuşların yer aldığı bölgede balık çiftliği de vardır. Eşsiz bir manzarası olan gölün keyfini çıkarabilir ve doğayla iç içe huzur dolu vakit geçirebilirsiniz. 

Tüm bu güzellikleri ve çok daha fazlasını görmek için sabırsızlanan sayısız turist vardır. Siz de ilk fırsatta keyifli bir Denizli gezisi planlayabilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Gezi organizasyonunun ilk adımını ise bizden destek alarak atabilirsiniz. Sayfamızda en ucuz uçak biletine ulaşabilir ya da karayolunu tercih ederek en cazip Denizli otobüs biletine sahip olabilirsiniz. 

Denizli’ye Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Benzersiz bir doğası olan ve köklü tarihiyle muazzam değerlere sahip olan Denizli’ye gittiğinizde nefis lezzetlerin sizi beklediğini görürsünüz. Ege esintisinin hâkim olduğu şehirde, oldukça zengin bir yemek kültürü vardır. Şehre gittiğinizde kesinlikle un çorbasının tadına bakmalısınız ve darı ekmeğinin leziz tadını deneyimlemelisiniz. Ayrıca tirit, sıyırma gibi yöresel lezzetleri de tercih etmelisiniz. 

Denizli mutfağında özellikle zeytinyağlı lezzetler ön plana çıkar. Tandır kebabının da tadına bakmalı ve dondurmalı irmik tatlısı ile öğününüzü tamamlamalısınız. Ayrıca canlı alabalık keyfi yapmadan şehirden ayrılmamalısınız. 

Denizli’de öne çıkan tüm bu lezzetlerin keyfine bakmak ve şehri yakından tanımak için web sitemiz üzerinden otobüs ya da uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Böylece yolculuğunuzu mümkün olduğunca ekonomik hale getirebilir ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. 

Denizli’de Konaklama Alternatifleri

Oldukça turistik bir lokasyon olan şehirde çok sayıda ziyaretçi bulunur. Bu güzel ilimiz yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yer olduğundan, şehirde konaklama alternatifleri de buna göre oldukça fazladır. Bu sayede dilediğiniz gibi bir yerde kalma imkânı bulursunuz. Küçük butik otellerden 5 yıldızlı lüks otellere, pansiyondan termal tesislere kadar çok çeşitli seçenekler sizi bekler. 

Konaklayacağınız yere karar verirken otellerin özellikle Denizli merkezde ve Pamukkale’de toplanmış olduğunu bilmeniz gerekir. Gezinizin planlamasına bağlı olarak hangi bölgedeki konaklama yerlerini inceleyeceğinize karar vermeniz gerekir. Ardından bütçenize hitap eden ve ihtiyaçlarınızı karşılayan yer için rezervasyon işlemlerini gecikmeden yapmanız önemlidir. 

Dilediğiniz her zaman sayfamızdan üzerinden bilet seçeneklerine bakabilir, böylelikle de en uygun olanları kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Global Bilet olarak sizlere Denizli uçak bileti ya da Denizli otobüs bileti seçenekleri konusunda geniş bir yelpaze sunarız. Böylece ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan çözümleri bulabilirsiniz. 

Denizli’de Ulaşım

Sahip olduğu antik kentlerle ve travertenlerle dünya genelinde büyük ilgi gören şehir, oldukça turistik bir yerdir. Bu nedenle yaz kış oldukça fazla ziyaretçisi olur. Bu da şehrin ulaşımının oldukça gelişmiş olmasıyla sonuçlanır. 

Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla şehre otobüs seferi bulabilir ve keyifli bir yolculuğun ardından şehre adım atabilirsiniz. Dilerseniz uçak yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanı’na bilet bulabilmek için sayfamızdaki seçenekleri inceleyebilirsiniz. Türk Hava Yolları bileti alabileceğiniz gibi AnadoluJet bileti için de işlem yapabilirsiniz. Böylece kısa sürede şehre varıp gezinize bir an önce başlayabilirsiniz. 

Şehir içi ulaşım da oldukça rahat ve konforlu olur. İstediğiniz her yere otobüsle erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz araba kiralayabilir ya da taksi de tercih edebilirsiniz. Globalbilet.com olarak sizlere AnadoluJet ve THY bileti konusunda oldukça zengin bir çeşitlilik sunarız. Bu sayede ihtiyaçlarınıza yönelik bilet alternatiflerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular